Ben je een dahlia-fan? Dan weet je misschien al dat alle dahlia’s eetbaar zijn. Ook de knollen. Dit laatste heb ik nog niet geprobeerd want dan ben ik mijn dahlia kwijt en zoveel heb ik er nu ook weer niet. Maar de bloemen eet ik zelf heel regelmatig. Met één bloem heb je al een enorm effect in je salade of door de aardappelpuree. Jouw maaltijd wordt zo een feestje!
In de zomer zijn dahlia’s mijn favoriete bloemen. Alle dahlia’s zijn eetbaar – mits biologisch geteeld- en ze smaken naar witlof maar dan wat zoeter. Er zijn zoveel soorten, de keuze is reuze! Als je dan toch gaat kiezen, koop dan ook exemplaren van enkelbloemige soorten. Deze zijn namelijk beter voor de biodiversiteit doordat de insecten bij de nectar kunnen komen. Bij de dubbele soorten en de gevuld-bloemige soorten is dat lastiger of zelfs onmogelijk.
Je kunt dahlia’s zelf overwinteren. Dan hoef je ze niet elk jaar opnieuw te kopen. Bewaar ze vorstvrij tussen herfstblad in een grote kuip. In het voorjaar plant je ze dan in grote potten en zodra ze gaan knoppen kunnen ze de tuin in. Zelf overwinteren is natuurlijk ook beter voor de duurzaamheid.
Deze beeldcolumn is eerder gepubliceerd in het prachtige tuinmagazine Stadstuinieren (echt niet alleen voor stadse lui).
Vind je dit interessant? Dan is mijn boek ‘Elke week bloemen op je bord’ misschien wel iets voor jou!